Kariera. Możliwości rozwoju

W naszej firmie oferujemy różne ścieżki rozwoju.

Bądź fachowcem w swojej dziedzinie!

Zastosowanie najnowocześniejszych technologii wpływa na jakość nie tylko naszych mebli, ale również samej pracy. Zatrudniamy fachowców, m.in. szwaczy, tapicerów, stolarzy. Oferujemy pracę zarówno dla doświadczonych osób, jak i przyuczenie do zawodu.

Na początku procesu produkcyjnego z gotowych elementów, które zostały wcześniej wycięte przez maszyny, stolarze zbijają stelaże do mebli.

Szwacze zszywają wykrojne elementy skórzane i przekazują do tapicerni.

Następnie tapicerzy naciągają pokrowce na gotowy stelaż i nadają ostateczną formę meblom.

Prace nad tworzeniem mebli wspomagają krojczy, którzy dbają o odpowiednie wycięcie materiału (w przypadku zakładu POLINOVA Polska jest to skóra) oraz stanowiącej wypełnienie mebla pianki. Proces ten jest w dużej mierze zautomatyzowany.

Praktyki zawodowe dały mi ogromne doświadczenie na start.

"Pierwszy kontakt z zawodem tapicera miałem podczas praktyk zawodowych. W zawodzie dużą satysfakcję sprawia mi to, że widzę finalny efekt pracy mojej oraz moich kolegów i koleżanek – nowoczesny komplet mebli spełniający najwyższe standardy jakościowe. Na stanowisku mam zapewnione dogodne warunki i wszelkie niezbędne materiały, by zająć się pracą.  

Zawsze mogę też liczyć na pomoc i wsparcie mojego zespołu".

Marcin, tapicer, pracuje w grupie POLIPOL od 1999 roku

Wesprzyj firmę specjalistyczną wiedzą!

Jesteś specjalistą, a z Twojej pracy korzystają pozostałe obszary w firmie. W naszym przedsiębiorstwie możesz rozwijać się np. jako pracownik modelarni, który wykonuje prototypowe wersje nowych modeli mebli i poszukuje najbardziej optymalnych rozwiązań produkcyjnych. Na tym stanowisku pracują osoby, które posiadają już wieloletnie doświadczenie i wiedzę.

Z kolei praca technologa związania jest z procesem przygotowania mebli do produkcji i opracowania cyklu produkcyjnego. Na podstawie modelu technolog określa, ile materiału (skóry, drewna, pianki) będzie potrzebne do wyprodukowania poszczególnych mebli.

Specjaliści pracują także na stanowiskach w zakresie planowania, sprzedaży, zaopatrzenia, transportu, magazynowania, kontroli jakości, informatyki, kadr czy administracji.

Ważne jest dla mnie to, że mam stabilne miejsce pracy, gwarantujące wszelkie świadczenia.

"Zaczynałem pracę jako stolarz, obecnie jestem technologiem odpowiedzialnym m.in. za rysowanie  konstrukcji szkieletów mebli. Moja praca jest różnorodna, podoba mi się w niej to, że mam kontakt z innymi zakładami w całej grupie. Pracuję w POLINOVA Polska, gdyż jest to duży zakład, dający pewność zatrudnienia, dodatkowo w bliskiej odległości od mojego miejsca zamieszkania, co jest kolejnym plusem".

Daniel, technolog, pracuje w grupie POLIPOL od 1999 roku

Koordynuj pracę zespołu!

W ramach tego obszaru przejmujesz odpowiedzialność za określony zakres obowiązków. Wspiera Cię zespół lub dział, którym kierujesz. Jesteś przy tym otwarty na nowe projekty w swoim obszarze i dążysz do optymalizacji procesów. Przykładem takiego stanowiska jest kierownik wydziału.

Umysł otwarty na nowe pomysły to gwarancja sukcesu

"Praktyki studenckie w tej firmie pomogły mi uzupełnić wiedzę zdobytą na studiach, a praca na stanowisku technologa nauczyła mnie, że każdy dzień pracy przynosi wyzwania i możliwości oraz okazje do szukania nowych rozwiązań. Jako kierownik wydziału nadal nieustannie się uczę, korzystając z wiedzy kolegów z większym doświadczeniem i stażem. Razem tworzymy kompetentny zespół, który elastycznie reaguje na wyzwania naszej branży".

Sławek, kierownik Wydziału Pianki, pracuje w grupie POLIPOL od 2011 roku