ROZKRÓJ SKÓRY Idealne cięcia

Unsere Produktion. Rozkrój skóry

Skóra, którą tapicerowane są meble zakładu POLINOVA to najwyższej jakości materiał sprowadzany od najlepszych producentów.

Po przyjęciu skóry do magazynu trafia ona do Działu Digitalizacji, gdzie zostaje dokładnie sprawdzona i oznakowana. Błam skóry zostaje rozłożony na nowoczesnych maszynach, gdzie odbywa się elektroniczne oznaczanie wad, jak i wszelkich innych cech.

Po zeskanowaniu błamu skóry powstaje jego cyfrowa „mapa”. Dzięki temu możliwe jest optymalne wykorzystanie surowca.

Aby do domu klienta trafił wymarzony mebel, skóra jest odpowiednio i starannie dobierana do każdego indywidualnego zamówienia. Zanim trafi ona do strefy cięcia odbywa się proces nestingu, czyli optymalnego układania formatek na przygotowanych błamach. Odbywa się on w pamięci komputera. Po rozłożeniu błamu na maszynie wyświetla ona linie cięcia i po ostatecznym zatwierdzenie planu rozkroju następuje cięcie materiału. Po rozcięciu taśma transportowa dostarcza skrojony błam skóry do pracownika zbierającego gotowe formatki. Kolejny etap to sortowanie i przygotowanie do zleceń produkcyjnych. Po przejściu przez kontrolę jakości skóra – w postaci gotowych formatek – może być przekazana do Szwalni.

Podczas rozkroju skóry nie ma przypadkowych cięć; wszystko odbywa się precyzyjnie i dokładnie i takie też są nasze wyroby. Meble zakładu POLINOVA wybierają klienci ceniący sobie najlepszą jakość, a nasze produkty służą im przez lata.