STOLARNIA Kolebka wysokiej jakości

Unsere Produktion. Stolarnia

Meble tapicerowane firmy POLINOVA Polska to wysoka jakość połączona z rzemieślniczą tradycją. W Stolarni, podobnie jak w innych działach, szczególną uwagę zwraca się na detale. Wyprodukowane w niej elementy stanowią podstawę do budowy szkieletów meblowych, a stabilny szkielet zapewnia wieloletnią trwałość mebla.

W produkcji elementów wykorzystywanych do budowy szkieletów stosuje się tarcicę bukową i wysokiej klasy tworzywa drzewne.

Podczas wstępnej obróbki tarcicy wykwalifikowany personel wspomagany jest przez zaawansowaną technologię zaimplementowaną w najnowocześniejszych maszynach. Obróbka do wymiarów netto następuje na strugarce czterostronnej oraz formatyzerko-czopiarce. Po wykonaniu wszystkich operacji listwa przygotowana jest do użycia przy montażu szkieletu.

Elementy płytowe są wykrawane z materiałów drzewnych na maszynach numerycznych. Proces optymalizacji zapewnia dobre wykorzystanie surowca. By móc rozróżnić wycięte elementy drukuje się na nich oznaczenia.

Staranna obróbka, a przede wszystkim ręczna selekcja przeprowadzana przez pracowników sprawia, że do magazynu trafiają tylko perfekcyjnie przygotowane elementy lite i płytowe. Tam są kompletowane i przekazywane do Działu Montażu Stelaży.

Warto zauważyć, że wszystkie wytworzone elementy muszą sprostać wysokim wymaganiom stawianym przez ostatecznego klienta, dla którego liczy się każdy detal. POLINOVA Polska stawia na perfekcję w każdym, nawet najmniejszym elemencie.