Produkcja i rozkrój pianki Gwarancja wygody

Unsere Produktion. Produkcja pianki

Z myślą o wygodzie klienta meble tapicerowane w zakładzie POLINOVA Polska wypełniane są najwyższej klasy pianką poliuretanową o odpowiedniej gęstości i sprężystości, starannie dobieraną przez specjalistów. Cechy naszego rzemiosła sprawiają, że meble służą klientom przez wiele lat i nie ulegają odkształceniom, co zapewnia długotrwałą wygodę.

W Dziale Produkcji Pianki wypieniane są elementy piankowe. Proces ten polega na zalaniu formy mieszaniną polioli według określonej receptury, dzięki czemu otrzymuje się gotowy element, np. siedzisko, o określonych właściwościach użytkowych. W zależności od zapotrzebowania istnieje możliwość umieszczenia w formach różnego rodzaju okuć metalowych, konstrukcji szkieletu mebla itp. Po wyciągnięciu pianki z formy poddawana jest ona procesom zgniatania i odprężania, co służy ujednoliceniu twardości na powierzchni całego elementu. Po wypienieniu elementy trafiają do magazynu, w którym przez ok. 12 godzin są kondycjonowane. Dopiero po tym czasie mogą zostać poddane dalszej obróbce.

W Dziale Rozkroju Pianki wycina się elementy piankowe z dużych bloków. Cięcie odbywa się w nowoczesnych maszynach numerycznych. Tym sposobem jednorazowo uzyskuje się wiele różnych elementów danej gęstości i sprężystości. Przy bardziej skomplikowanych kształtach elementy wycięte automatycznie są dodatkowo obrabiane ręcznie przez wykwalifikowany personel. Po wszystkich wymaganych operacjach elementy są przekazywane do magazynu.  

Gotowe elementy piankowe kompletowane są zgodnie ze specyfiką zamówienia klienta. Odpowiednio zapakowany zestaw trafia na taśmy transportowe, które dostarczają zamówioną piankę do sąsiedniej hali, gdzie jest ona doklejana do szkieletów mebla. 

Staranność przy wytwarzaniu pianki, doboru jej gęstości i sprężystości ma na celu sprostanie oczekiwaniom naszego klienta, któremu meble POLINOVA i HUKLA mają zapewnić wygodę i komfort.